fbpx

Storycraft – literacki zakątek

Tomb Raider za darmo na Steam.com

Lara Croft powraca jako Tomb Raider

W historii gammingu jest to jedna z najpopularniejszych serii. Chyba każdy słyszał o pięknej pani archeolog, która idąc po śladach swoich przodków, staje się najwybitniejszą podróżniczką oraz odkrywczynią współczesnego świata. Oczywiście, jej życie nie jest sielankowe – chociaż może tak wyglądać patrząc na jej rezydencję rodową i majątek, jaki otrzymała w spadku po swoim sławnym rodzicu. Lara Croft, czyli Tomb Raider, niejednokrotnie zostaje uwikłana w afery o globalnych charakterze. Tak jak w Indiana Jones, zawsze znajdzie się ten zły, który zechce pozyskać potężny artefakt, aby zdominować innych. Na drodze jednak staje mu słynna pani archeolog ze swoimi pistoletami lub – ostatnio – łukiem, która po części doprowadza złych do upragnionego artefaktu, ale ostatecznie staje w obronie prawości. Brzmi dobrze? No to lecimy dalej, albo może inaczej, pokażę o czym piszę!

Odbierz kopię Tomb Raider za darmo!

Aby odebrać swoją kopię Tomb Raider wystarczy, że zalogujesz się lub utworzysz swoje konto na steam.com. Następnie przejdź odnośnikiem (nagłówek dla tego akapitu) do strony steam.com i kliknij odbierz. Tytuł na stałe dołączy do biblioteki gier!

Tomb Raider – czy warto?

Miałem przyjemność grać przed kilkoma latami i przyznam się szczerze, gra dosłownie wessała mnie. Wskazana odsłona serii jest czymś zupełnie nowym, czymś, z czym do tej pory fani Lary Croft nie mieli do czynienia. Z hojnie obdarzonej pani archeolog, która skacze, niszczy i strzela z nieodłącznych pistoletów, wcielamy się w młodą Larę, która dopiero stawia swoje kroki w wielkim świecie archeologii i przygody. Poznajemy jej początki, widzimy, jak się rozwija i co najważniejsze, jak ogromny wpływ mają na nią ludzie, których poznaje.

Początek gry przypomina nieco survival, gdzie poznajemy mechanikę gry, przywykamy do możliwości bohaterki. Z biegiem czasu akcja nabiera tempa. Dzieje się dużo! Jest akcja, wybuchy i pościgi, a raczej spektakularne ucieczki. Nasza protagonistka nie jest jednak nieśmiertelna i wszelkie rany odbijają się na jej możliwościach – w szczególności te fabularne, które są świetnie pokazane w ramach gry.

W mojej subiektywnej ocenie, jest to gra warta tego, aby po nią sięgnąć i na nowo odkryć serię Tomb Raider – polecam!

Jakbyście zgubili gdzieś link, to wrzucam go ponownie, ale tym razem, w formie obrazkowej poniżej: