fbpx

Storycraft – literacki zakątek

Storycraft na nowo – czyli o małym rebrandingu

Aktualizacja na profilach społecznościowych

Jakiś czas temu założyłem konto społecznościowe Wiedźmiński Szlak. Publikowałem tam swoje wypociny traktujące o uniwersum wiedźmina. Jak było? Początki nie należały do łatwych. Nie jestem typem wielkiego grafomana ani innym omnibuse, który czego się tknie zamienia w czyste złoto. No nie, nie jestem kimś takim. Jestem sobie ot zwyczajnym ktosiem, który miał pełną głowę pomysłów i zapragnął pisać własne opowiadania. Historia jak każda inna – od zera do bohatera; ale czy na pewno?

Moja twórczość to w znacznej mierze narracje inspirowane dziełami A.Sapkowskiego i CDProjekt RED. Są to krótkie opowiadania nawiązujące do różnorodnych wydarzeń na świecie i nie tylko. W ten sposób mogłem ćwiczyć swoje rzemiosło i snuć plany, a raczej marzenia o własnej książce. Jednak, żeby to zrobić potrzebowałem więcej praktyki i co więcej, możliwości tworzenia w różnych gatunkach. Tak powstał Storycraft.

Pomyślałem, że warto byłoby przekuć Wiedźmiński Szlak na Storycraft i wykorzystać jego zasięgi do rozwijania swoich działań. Niestety, po kilku miesiącach stwierdzam, że nie był to dobrze przemyślany ruch. Spadające zasięgi i aktywności zmusiły mnie do refleksji. Skoro ktoś polubił Wiedźmiński Szlak to wcale nie musi polubić Storycraft’u, na którym przecież publikowane są treści nie tylko oscylujące wokół Wiedźmina. Tak więc przyszedł czas na posypanie głowy popiołem i odczynianiu złych uroków.

 

Wiedźmiński Szlak na Facebook’u
Reaktywacja Wiedźmińskiego Szlaku

Zdecydowałem się na na przemianowanie profilu Storycraft na Wiedźmiński Szlak, gdzie ponownie publikowane będą wyłącznie treści związane ze światem Wiedźmina. Nadto, pomyślałem sobie, że warto dodać nieco oliwy do ognia i rozszerzyć zakres działań. Tak więc przedstawiam listę tego, czego możecie się spodziewać po nowej, odświeżonej nieco formie Wiedźmińskiego Szlaku.

 • publikacje ilustracji inspirowanych dziełami
 • publikacje twórczości cosplay inspirowanych dziełami
 • publikacje własnych tekstów inspirowanych dziełami
 • notatki prasowe traktujące o dziełach
 • materiały promocyjne
 • konkursy na wiedźmińskie utensylia i gry

Nadto grupa “Kącik anonimowych wiedźminów” zostanie rozbudowany o kilka interaktywnych atrakcji tj.:

 • interaktywne gry fabularne
 • interaktywne opowiadania

Mam szczerą nadzieję, że w ten sposób zrehabilituję się w oczach tych, co mieli okazję śledzić moje działania na mediach społecznościowych i pozyskać nowych, ciekawych czytelników, od których komentarzy będę mieć okazję nauczyć się czegoś nowego. Dobra krytyka zawsze w cenie.

Nowy projekt na social-mediach – Cyberpunk2077st / il. concept art CDProject RED

Nowy projekt Cyberpunk 2077 na Storycraft

Storycraft na social-media przestaje istnieć i wraca Wiedźmiński Szlak. Czas zatem stworzyć nowy projekt, nowe medium, gdzie możliwe będzie publikowanie treści nawiązujących do innych światów. Ale jakie uniwersum wybrać? W jaki gatunek pójść? Wybór skomplikowany, ale i w zasadzie prosty, bo jaki nurt nadaje się do tego lepiej jak nie Cyberpunk? W szczególności po tym jak Keanu Reaves wystąpił na prezentacji gry Cyberpunk 2077? No właśnie…

Gatunek cyberpunk przyciągał moją uwagę od dawna. Kusiło mnie napisać coś w tym świecie, ba, nawet pozwoliłem sobie na kilka takich tekstów, które koniec końców wylądowały na Wiedźmińskim Szlaku i później na Storycraft. Jak łatwo wymiarkować, zostały przyjęte bardzo różnorodnie, budząc wiele ambiwalentnych doświadczeń. Teraz jednak, mając nowy projekt pod ręką, mam możliwość kreacji w tym uniwersum bez jakichkolwiek ograniczeń wynikających z tematyki prowadzonych stron.

Czego możecie się spodziewać na nowej stronie? Przygotowałem krótką listę na rozpalenie wyobraźni.

 • ilustracje inspirowane #cp2077
 • materiały promocyjne od #cdp
 • jakieś tam moje publikacje
 • interaktywną grupę NightCity
 • konkursy z GOG.com

Zważywszy na to, że jest to świeży projekt, z czasem będę go rozwijał o coraz to nowe atrakcje i możliwości interakcji z czytelnikami. Zobaczymy co przyniesie czas i przywieje moja wyobraźnia. Myślę sobie, że to dobry czas na spróbowanie czegoś nowego i co za tym idzie, dać sobie okazję do dalszego rozwijania własnego rzemiosła.

Zatem do zobaczenia na Szlaku i na ulicach mega-miast, Samuraje 😉

Paweł Kępa “SzaroBury”

Wielki amator pióra i miłośnik dobrej literatury oraz ciekawych gier planszowych i komputerowych. Jego pasją jest narracja, którą wdraża zarówno w swojej pracy jak i w czasie wolnym, prowadząc gry fabularne i tworząc w ramach Storycraft.